Bacak Damarları

Yürüyemiyorum !  Özellikle  yürümekle  bacaklarda  baldırlarda  ve  kalçalara  yayılan  ağrı  çoğu  kez  bacak  atardamarlarında  tıkanma  anlamına  geliyor.

Bu bacak ağrıları, 2 dakika dinlenince geçer ve sonra bir süre daha yürüdükten sonra yine kramp gelir. Özellikle 50 yaş üzeri insanlarda, yürümekle bacaklarda ağrı şikayeti bacak atardamar tıkanıklığının bir göstergesidir. Bacağı besleyen atardamarlarda tıkanıklık olduğu zaman, bacağa yeterince temiz kan gidemez. Kan gitmeyince de bacaklar yürüyemez. Aynı bir motora benzin gitmezse motor çalışıp arabayı götüremediği gibi, bacaklara da kan gitmezse, bacaklar vücudu yürütemez.


Geçmeyen Yaraların Sebebi : Damar Tıkanıklığı

Gecikmiş durumlarda çoğu kez bacağa yeterince kan gitmediği için ayakta yaralar açılır. Hastalarımız bazen aylarca ayaktaki bu yaralara pansuman yaptırıp geçirmek için uğraşmış olarak bize geliyor. Ama bacak atardamarı tıkalı olduğu zaman ne kadar pansuman yapılsa yara iyileşmez. Böyle hastalarımızda atardamarları muayenesi ve ultrason ile değerlendirme sonucu hemen tam olarak problemin ne olduğu anlaşılıyor.
Bu damar tıkanıklıklarının tedavisi de pratik işlemler. Çoğu kez damarlara stent konularak aynı gün normal yaşamına dönebilir hastalar. Ameliyat gerektiren bir ciddi problem çıksa dahi genellikle 2-3 gün hastane yatışı sonrası 1 haftada normal hayata dönülebiliyor.

Bize ulaşın

24 SAAT

ACİL DURUM

Yardım

Günün hangi saati olursa olsun yaşanacak herhangi bir acil durumda bizlere ulaşın. Sizlere gerek ambulans gerekse müdahale noktasında 7/24 hizmet verelim.

 

24/7 ACİL DURUM

+90 541 577 70 70

Sizden Gelen Mesajlar

HOCAM BU KONULARDA ÜSTÜNÜZE YOK SİZİ VE EKİBİNİZE CANİ GÖNÜLDEN KUTLAR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. ….

HAKUK ŞAHİN
Client Image

Değerli bir hoca. Tavsiye ederim. Başarılar hocam.

Ufuk Eker
Client Image

Hic konuşmaya gerek yok m.gogun saygin varsa ayaklarda damarlarda sorun yok allah razi olsun isi gücü rast gelsin iki bacak damarimi bursada o hastanenin imkansiz ortaminda amaliyat etti su an turp gibiyim

İsmail Eroglu
Client Image