Damar Sağlığı ve Damar Anti-aging

Damar hastalıklarında  gerek kalp damarları olsun, gerekse vücudun diğer damarları olsun, alınacak önlemler ortaktır.

Damar sağlığının ana teması sigarasız hayat ile başlar. Günümüz yaşam temposunda yoğun ve stresli çalışma ortamından uzak durmaya çalışmak veya  mümkün olduğunca stresi kontrole alamak gerek şarttır., Bunu yapmak için özellikle  insanın kendisine zaman ayırması ve bu zamanı  tempolu yürüyüş  veya  yüzme ile ve kardiyo stili egzersizlerle  değerlendirmesi tercih edimelidir.

Düzenli olarak, kan kollesterol düzeylerinin ölçülmesi, özellikle kötü huylu kolesterollerin  kontrole alınması ve  iyi huylu HDL kollesterollerin değerinin  mümkün olduğunca yükseltebileceğimiz diyet düzenlemeleri de  çok önemli ve gereklidir. HDL  değerleri  öğlen ve  akşam öğünlerinde 4-5 adet  fındık  vveya ceviz yenilerek bile belli oranda yükseltilebilir. Buna  egzersiz de eşlik ederse  daha da  etkin  bir  yükselme sağlanır.
 
Özellikle  hipertansiyon,  diyabet, renal yetmezlik  gibi  sistemik hastalıkların da  kontrole  alınması  esastır.
 
Düzenli omega yağları preparatları kullanımı,  ve  bunun  3 er  aylık  periyodlarla  yüksek  doz  E  vitamini  ve pignogenol preparatları ile  değişkenleyerek kullanımı da antioksidan  ve  anti- aging  etkilidir.
 
 
 
 
 
 

Bize ulaşın

24 SAAT

ACİL DURUM

Yardım

Günün hangi saati olursa olsun yaşanacak herhangi bir acil durumda bizlere ulaşın. Sizlere gerek ambulans gerekse müdahale noktasında 7/24 hizmet verelim.

 

24/7 ACİL DURUM

+90 541 577 70 70

Sizden Gelen Mesajlar

HOCAM BU KONULARDA ÜSTÜNÜZE YOK SİZİ VE EKİBİNİZE CANİ GÖNÜLDEN KUTLAR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. ….

HAKUK ŞAHİN
Client Image

Değerli bir hoca. Tavsiye ederim. Başarılar hocam.

Ufuk Eker
Client Image

Hic konuşmaya gerek yok m.gogun saygin varsa ayaklarda damarlarda sorun yok allah razi olsun isi gücü rast gelsin iki bacak damarimi bursada o hastanenin imkansiz ortaminda amaliyat etti su an turp gibiyim

İsmail Eroglu
Client Image