Damar Sertliği

Damar Sertliği, damar daralması veya tıkanması  durumlarından farklı bir  durumdur ve  çok daha  sık rastlanır. Özellikle sistemik  hastalığı olan insanlarda, örneğin kronik böbrek yetmezliği, hipertansyon, diyabet ( Şeker Hastalığı), damarlarda akım korunmuştur fakat damar duvarları elastik yapısını yitirmiştir.

Damar sertliği oluşan insanlarda, özellikle ilgili organ veya  dokular yoğun çalıştığında, daha çok temiz kana ihtiyç duyarlar ve  – fizyolojik  doğal şartlarda bu atardamarlar genişleyerek ilgili  bölgelere daha çok temiz kan taşınmasını sağlarken – duvarları nispeten damarların boylu boyunca kalınlaşan ve  elastikiyetini kaybeden damarların çapları sabit kalır ve  taşınan  kanın miktarı artırılamaz. Yoğun metabolik aktivitesine rağmen yeterli temiz kanla buluşamayan organ, yine sanki damar tıkanıklığı varmış gibi şikayetler oluşturabilir. Bu durumun kontrole alınabilmesi için, altta yatan dahili hastalığın titizlikle kontrole alınması ve damar anti-aging programı uygulanması gerekir. 

Bize ulaşın

24 SAAT

ACİL DURUM

Yardım

Günün hangi saati olursa olsun yaşanacak herhangi bir acil durumda bizlere ulaşın. Sizlere gerek ambulans gerekse müdahale noktasında 7/24 hizmet verelim.

 

24/7 ACİL DURUM

+90 541 577 70 70

Sizden Gelen Mesajlar

HOCAM BU KONULARDA ÜSTÜNÜZE YOK SİZİ VE EKİBİNİZE CANİ GÖNÜLDEN KUTLAR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. ….

HAKUK ŞAHİN
Client Image

Değerli bir hoca. Tavsiye ederim. Başarılar hocam.

Ufuk Eker
Client Image

Hic konuşmaya gerek yok m.gogun saygin varsa ayaklarda damarlarda sorun yok allah razi olsun isi gücü rast gelsin iki bacak damarimi bursada o hastanenin imkansiz ortaminda amaliyat etti su an turp gibiyim

İsmail Eroglu
Client Image