Genel Damar Hastalıkları

Ülkemizde kalp ve damar hastalıkları en sık hayat kaybına neden olan hastalık grubu. Son yıllarda kalp hastalıkları ile ilgili yapılan çalışmalar sayesinde kalp hastalıkları konusunda önemli bir farkındalık seviyesine ulaşıldı.

Damar Hastalıkları İhmal Ediliyor

Diğer taraftan tüm vücuda temiz kanı dağıtan atardamar hastalıkları, yeterince toplumumuzca bilinmiyor. Oysa Türkiye’de her saat yaklaşık 5 insan beyin atardamar tıkanıklığı yüzünden felç geçiriyor, çoğu insan böbrek atardamarı tıkanıklığı yüzünden diyalize bağımlı hale geliyor ve hatta bacak atardamar tıkanıklığı nedeni ile bacağı kesiliyor.

Tüm bunların sebebi, vücudumuzun temiz kanı her organa ihtiyaca göre paylaştırarak dağıtan o harika sitemin tıkanması ve bozulması: Atardamar sistemi. Atardamar sistemi aynı bir evin tesisat sistemi gibi.

Kalpten “Aort” denilen bir ana damar çıkar ve bu önce göğüs boşluğunda ilerlerken, kollara ve beyine dallar verir. Dağa sonra karına doğru iner ve aynı bir ağacın dallar vermesi gibi, karındaki tüm organlara, böbreklere, mideye, bağırsaklara, karaciğere dallar verir ve bu organları besler. Ağacın ana gövdesi tam göbek deliği seviyesinde çatallanır ve bu kez iki bacağı beslemek üzere iki ana dala ayrılır ve ayak ucuna kadar dallar vererek ilerler.

Bize ulaşın

24 SAAT

ACİL DURUM

Yardım

Günün hangi saati olursa olsun yaşanacak herhangi bir acil durumda bizlere ulaşın. Sizlere gerek ambulans gerekse müdahale noktasında 7/24 hizmet verelim.

 

24/7 ACİL DURUM

+90 541 577 70 70

Sizden Gelen Mesajlar

HOCAM BU KONULARDA ÜSTÜNÜZE YOK SİZİ VE EKİBİNİZE CANİ GÖNÜLDEN KUTLAR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. ….

HAKUK ŞAHİN
Client Image

Değerli bir hoca. Tavsiye ederim. Başarılar hocam.

Ufuk Eker
Client Image

Hic konuşmaya gerek yok m.gogun saygin varsa ayaklarda damarlarda sorun yok allah razi olsun isi gücü rast gelsin iki bacak damarimi bursada o hastanenin imkansiz ortaminda amaliyat etti su an turp gibiyim

İsmail Eroglu
Client Image